Aktualności i wydarzenia

2016-10-03

Tradycyjnie już jesienną porą jedziemy na październikówkę. Tym razem odwiedziliśmy niezwykłe miejsce - małą miejscowość o nazwie Mzyki, gdzie znajduje się sanktuarium św. Jana Marii Vianeya. O historii tegoż miejsca opowiedział nam Kustosz sanktuarium, ks. Proboszcz Tomasz Nowak. We wspólnej modlitwie i nabożeństwie prosiliśmy o świętość dla kapłanów i uczciliśmy relikwie świętego kaołana z Ars. W dalszej części naszego pobytu w Mzykach zwiedziliśmy miejsce nawiązujące do życia Jana Vianeya oraz zostaliśmy poczęstowani słynnymi ziemniaczkami. Kolejnym punktem naszego wyjazdu były Rusinowice - gdzie zwiedzliliśmy Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. Dyrektor ks. Prałat Franciszek Balion oprowadził nas po ośrodku i opowiedział historię tego miejsca. W drodze powrotnej nawiedziliśmy kościół pod wezwaniem NSPJ w Koszęcinie, gdzie Proboszczem jest ks. Dziekan Sławomir Madajewski.  

2016-09-27

Tymi słowami podziękował nam ks. Abp Senior Stanisław Nowak z Częstochowy, który odwiedził Dom Św. Józefa i spotkał się z księżmi. Dziękując za miłe spotkanie, powiedział "miło tu u Was być ale inni też czekają. Bóg zapłać za gościnność".      

2016-09-22

W czwartkowy poranek wyjechaliśmy w południowe strony naszej archidiecezji, by nawiedzić szczególnie kościoły Jubileuszowe - pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia. Zatrzymaliśmy się w parafiach: Orzeszu-Zazdrości, Żorach, Jastrzębiu, Gołkowicach, Wodzisławiu Śląskim i Niewiadomiu. Księża Proboszczowie opowiedzieli nam o historii kościoła i tego, co szczególnie się dzieje na parafii w tym świętym roku jubileuszu. Bóg zapłać im za gościnność i wielką życzliwość. Z radością i duchowymi przeżyciami powrócliliśmy do naszego domu.           

2016-09-02

2 września w Domu Św. Józefa zmarł  w 77 roku życia i 50 roku kapłaństwa

ks. Henryk Golaszczyk,

emerytowany proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lędzinach-Górkach.

Golaszczyk Henryk

Obrzędy pogrzebowe:

Parafia Świętej Anny w Lędzinach

wtorek, 6 września 2016

     godz. 9.00 - Modlitwa Różańcowa w kaplicy przedpogrzebowej
     godz. 10.00 -
Msza św.

Pochowany zostanie na cmentarzu parafii Świętej Anny w Lędzinach


Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy