Aktualności i wydarzenia

2016-11-07

7 listopada 2016 r. zmarł ks. Piotr Szewczyk, rezydent w Domu Świętego Józefa w Katowicach.

 Przeżył 61 lat, z czego 33 w Chrystusowym kapłaństwie.

Szewczyk Piotr
 

Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek 10 listopada o godz. 10.00 w parafii Ducha Świętego w Siemianowicach-Bytkowie.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie... 

2016-11-07

W miesiącu listopadzie jak co roku odwiedzamy groby zmarłych kapłanów, szczególnie tych, kórzy mieszkali w naszym domu. Modlitwa na cmentarzu, zapalenie znicza i spotkanie na Probostwie jest okazją, by wspomnieć tych, którzy byli niegdyś pośród nas. W minionym roku odeszli z Domu Sw. Józefa do wieczności: ks. Eugeniusz Mencel, ks. Janusz Frelich, ks. Henryk Golaszczyk, ks. Piotr Szewczyk.

WIECZNY  ODPOCZYNEK  RACZ  IM  DAĆ  PANIE .......        

2016-10-18

Jest to dzień, w którym w sposób szczególny powinniśmy pamiętać o osobach, które są zawsze obecne przy ludziach chorych, a także modlić się w ich intencjach, aby nie brakowało im sił zarówno fizycznych jak i psychicznych w posłudze, jaką pełnią. Z tej też okazji w naszej kaplicy Mszy św. w intencji całego personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przewodniczył Ksiądz Biskup Marek Szkudło, który podziękował  za zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka.   

2016-10-13

Prawie 80 księży seniorów zgromadziło się na Dniu Skupienia w Domu Sw. Józefa w Katowicach, któremu przewodniczył ks. Łukasz Stawarz - kapelan szpitala wojewódzkiego w Tychach.  Tematem spotkania był: "Uczynek miłiosierdzia - chorych nawiedzać". Inspiracją do podjęcia tychże rozważań były słowa Papieża Franciszka na rozpoczęcie Roku Miłosierdzia, aby rozważać uczynki miłosierdzia. Kaznodzieja zauważył, że "kapłani potrzebują obecności w swoim życiu drugiego kapłana i gestów miłosierdzia. Uczynek miłosierdzia jest w pełni chrześcijański jeżeli czymimy go ze względu na Chrystusa obecnego w drugim człowieku". Po kawie i kołoczu prelekcję wygłosił dr med. Wacław Jeż na temat zdrowego stylu życia na emeryturze. Modlitwą i Błogosławieństwem Sakramentalnym zakończyliśmy październikowy dzień skupienia.

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy