Aktualności i wydarzenia

2016-11-21

20161120_144014_resized.jpgW Uroczystość Chrystusa Króla Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc wręczył między innymi  MEDAL PRO CHRISTO REGNO naszemu pracownikowi Panu Teodorowi w uznaniu szczególnych zasług w budowaniu Królestwa Bożego w Archidiecezji Katowickiej. Gratulujemy !!!.   

2016-11-20

Swoje 70 urodziny przeżywa dzisiaj nasz domownik, ks. Józef Mazur - emerytowany Proboszcz parafii MB Różańcowej w Rudzie Śląskiej. Czicigodny Solenizancie !. Życzymy, abyś umocniony łaskami wiary i nadziei kroczył drogą ku niebu. Niech Chrystus Król Cię prowadzi.  Plurimos Annos!.     

2016-11-19

W sobotni poranek dziękczynną Mszą św. i śpiewem Te Deum Laudamus dziękowaliśmy Panu Bogu za dar życia i kapłaństwa ks. Egeniusza Szyszki, który ukończył 85 lat. Życzymy Jubilatowi Bożego

 

Błogosławieństwa, dobregES.JPGo zdrowia i radości na każdy dzień życia. Plurimos Annos !

2016-11-15

W ramach realizacji projektu „Razem z parafiami miasta Katowice” policjanci spotkali się z emerytowanymi księżmi, którzy na co dzień mieszkają w Domu Św. Józefa znajdującym się w centrum Katowic. Funkcjonariusze wydziału prewencji katowickiej komendy miejskiej przekazali informacje co robić, aby uniknąć oszustwa i wyłudzenia oraz jak zareagować w wyniku ataku agresora.

W ramach niedawno podpisanego „Porozumienia o współpracy” zawartego pomiędzy Komendą Miejską Policji w Katowicach a  Kurią Metropolitarną powstał projekt „Razem z parafiami miasta Katowice”. Dotyczy on bezpieczeństwa mieszkańców Katowic. Realizując powyższy projekt  Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach kom. Marcin Budzich oraz st. asp. Adrianna Mazur z wydziału prewencji spotkali się z emerytowanymi księżmi, którzy na co dzień mieszkają w Domu Św. Józefa znajdującym się w centrum Katowic. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się jak uniknąć oszustwa i wyłudzenia oraz jak zareagować w przypadku ataku agresora. Policjanci udzielili wyczerpujących odpowiedzi na pytania związane z samoobroną i przydatnymi do niej urządzeniami, które są praktyczne w użyciu, a przy tym ogólnodostępne. Księża - seniorzy, którzy są nadal kierowcami, mieli okazję sprawdzić swój refleks i koordynację wzrokowo - ruchową za pomocą aparatu Piórkowskiego. Księża z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, zadawali wiele pytań oraz dzielili się swoim doświadczeniem. Składamy serdeczne podziękowania ks. Grzegorzowi Hawel za zorganizowanie tego spotkania i podjętą współpracę na rzecz bezpieczeństwa podopiecznych Domu Św. Józefa. 

Ocena: 0/5 (0)
Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy