Aktualności i wydarzenia

2017-02-11

11 lutego o godz. 10.00 w kaplicy Domu Św. Józefa odbędzie się nabożeństwo z udziałem naszych chorych i cierpiących. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również rodziny i wszystkich odwiedzających chorych.   

"Z okazji XXV Światowy Dzień Chorego ponawiam moją modlitewną solidarność i poparcie dla lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i wszystkich mężczyzn i kobiet konsekrowanych zaangażowanych w posługę chorym i cierpiącym; dla instytucji kościelnych i świeckich, które działają w tym obszarze; a także dla rodzin, które z miłością opiekują się swoimi chorymi krewnymi. Wszystkim życzę, aby byli zawsze radosnymi znakami obecności i miłości Boga, naśladując wspaniałe świadectwo tak wielu przyjaciół i przyjaciółek Boga, wśród których wspomnę św. Jana Bożego i św. Kamila de Lellis, patronów szpitali i pracowników służby zdrowia, a także świętą Matkę Teresę z Kalkuty, misjonarkę czułości Boga.

Bracia i siostry, wszyscy chorzy, pracownicy służby zdrowia i wolontariusze, razem wznieśmy naszą modlitwę do Maryi, aby Jej macierzyńskie wstawiennictwo wspierało i towarzyszyło naszej wierze i wyjednało nam u Chrystusa, Jej Syna, nadzieję na drodze uzdrowienia i zdrowia, poczucie braterstwa i odpowiedzialności, zaangażowania na rzecz integralnego rozwoju człowieka oraz radość wdzięczności, za każdym razem, kiedy zaskakuje nas Swoją wiernością i miłosierdziem.

Maryjo, nasza Matko,
która w Chrystusie przygarniasz każdego z nas jako dziecko,
podtrzymuj ufne oczekiwanie naszych serc,
spiesz nam z pomocą w naszych chorobach i cierpieniach,
Prowadź nas do Chrystusa, Twojego Syna a naszego Brata,
i pomóż nam powierzyć się Ojcu, który dokonuje wielkich rzeczy.

Zapewniam was wszystkich o mojej stałej pamięci w modlitwie i z serca udzielam wam Apostolskiego Błogosławieństwa"

Tekst zaczerpnięty z Orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, 11.02.2017 

2017-01-12
2016-12-25

IMG_1299.JPG

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim przyjaciołom, gościom i dobrodziejom Domu Św. Józefa, spokojnych chwil w gronie rodzinnym. Niech Boże Dziecię rozproszy wszelki lęk i rozświetli największy mrok. Niech Wam również błogosławi na każdy kolejny dzień zbliżającego się Nowego Roku.

      życzą księża Seniorzy, Personel i Dyrektor Domu Św. Józefa   

2016-12-20

Jak co roku w Domu Św. Józefa odbyło się spotkanie opłatkowe księży domowników z personelem domu i ludźmi nam życzliwymi. Obecni też byli emerytowani pracownicy naszego Domu i przedstawiciele firm współpracujących z nami. 

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy