Aktualności i wydarzenia

2017-03-20

odpust.jpgŚwięty Józefie, uproś nam łaskę

abyśmy - jak Ty - umieli łączyć

życie czynne z głębokim życiem modlitwy. 

20 marca w kaplicy Domu Św. Józefa odbyła się Uroczystość Odpustowa ku czci naszego Patrona. Mszy św. przy przewodniczył ks. Bp Marek Szkudło, a Słowo Boże wygłosił ks. Proboszcz Eugeniusz Góra. Po Mszy do grona "Przyjaciela domu" dołączył ks. Eugeniusz Góra - któremu dziękujemy za stałą troskę i życzliwość wobec kapłanów emerytów naszego domu.  

2017-03-01


Wielki_Post.jpg

2017-02-20

Zmarł ks. prof. Wincenty Myszor

Dnia 19 lutego 2017 roku zmarł ks. prof. dr hab. Wincenty Myszor, były dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, 23 lutego br.

190405A HP06Obrzędy pogrzebowe:

Katedra Chrystusa Króla w Katowicach
   - godz.   9.30 - Modlitwa Różańcowa                                                                                                - godz.   10.00 - Msza Św. pogrzebowa

Po Mszy św przejazd do Chełmu Śląskiego 
- wprowadzenie trumny do kościoła parafialnego Trójcy Przenajświętszej i okolicznościowe modlitwy
- przejście na cmentarz, złożenie do grobu i zakończenie ceremonii pogrzebowych na cmentarzu parafialnym w Chełmie Śląskim.

Zmarłego kapłana poleca się modlitwie wiernych

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

2017-02-11

11 lutego o godz. 10.00 w kaplicy Domu Św. Józefa odbędzie się nabożeństwo z udziałem naszych chorych i cierpiących. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również rodziny i wszystkich odwiedzających chorych.   

"Z okazji XXV Światowy Dzień Chorego ponawiam moją modlitewną solidarność i poparcie dla lekarzy, pielęgniarek, wolontariuszy i wszystkich mężczyzn i kobiet konsekrowanych zaangażowanych w posługę chorym i cierpiącym; dla instytucji kościelnych i świeckich, które działają w tym obszarze; a także dla rodzin, które z miłością opiekują się swoimi chorymi krewnymi. Wszystkim życzę, aby byli zawsze radosnymi znakami obecności i miłości Boga, naśladując wspaniałe świadectwo tak wielu przyjaciół i przyjaciółek Boga, wśród których wspomnę św. Jana Bożego i św. Kamila de Lellis, patronów szpitali i pracowników służby zdrowia, a także świętą Matkę Teresę z Kalkuty, misjonarkę czułości Boga.

Bracia i siostry, wszyscy chorzy, pracownicy służby zdrowia i wolontariusze, razem wznieśmy naszą modlitwę do Maryi, aby Jej macierzyńskie wstawiennictwo wspierało i towarzyszyło naszej wierze i wyjednało nam u Chrystusa, Jej Syna, nadzieję na drodze uzdrowienia i zdrowia, poczucie braterstwa i odpowiedzialności, zaangażowania na rzecz integralnego rozwoju człowieka oraz radość wdzięczności, za każdym razem, kiedy zaskakuje nas Swoją wiernością i miłosierdziem.

Maryjo, nasza Matko,
która w Chrystusie przygarniasz każdego z nas jako dziecko,
podtrzymuj ufne oczekiwanie naszych serc,
spiesz nam z pomocą w naszych chorobach i cierpieniach,
Prowadź nas do Chrystusa, Twojego Syna a naszego Brata,
i pomóż nam powierzyć się Ojcu, który dokonuje wielkich rzeczy.

Zapewniam was wszystkich o mojej stałej pamięci w modlitwie i z serca udzielam wam Apostolskiego Błogosławieństwa"

Tekst zaczerpnięty z Orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, 11.02.2017 

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy