Aktualności i wydarzenia

2018-11-06

Jak co roku w kolejnych dniach listopada odwiedzamy naszych zmarłych księży domowników, którzy w minionym roku odeszli do wieczności. 

2018-09-26

Bądźcie szczęśliwi - to temat dnia skupienia na który zapraszamy wszystkich Księży Seniorów. Odbędzie się on 27 września (czwartek) w Domu św. Józefa w Katowicach. Spotkanie poprowadzi O. Alan Rusek OFM - Proboszcz parafii św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach.    

Zapraszamy i czekamy na Was

ks. Dyrektor i wspólnota kapłanów z domu księży emerytów

2018-09-14

Bp Grzegorz Olszowski: Krzyż największą tajemnicą zbawienia

O krzyżu jako największej tajemnicy zbawienia mówił bp Grzegorz Olszowski podczas Eucharystii w Domu Księży Emerytów

 

Grzegorz Olszowski modlił się w święto Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z księżmi emerytami zamieszkującymi Dom św. Józefa w Katowicach. – Patrzcie na krzyż, jako na największą tajemnicę zbawienia – powiedział podczas homilii.

- W tym domu tym bardziej nie trzeba nikomu tłumaczyć jak ciężki może być krzyż. Ale pamiętajcie, że Królestwo Niebieskie osiąga się przez trudy – usłyszeli uczestnicy Eucharystii od bp Olszowskiego.

- Nie po raz pierwszy gościmy Cię w tym domu. Jednak po raz pierwszy jako biskupa. Jesteśmy Ci wdzięczni za Twoją pasterską posługę oraz za udzielone nam dzisiaj błogosławieństwo – powiedział na zakończenie Eucharystii ks. Henryk Jonczyk dziękując pomocniczemu biskupowi archidiecezji katowickiej za wspólną modlitwę.

Hierarcha przed końcowym błogosławieństwem podziękował wszystkim obecnym za zaproszenie. – Równocześnie proszę Was, starszych, doświadczonych kapłanów, abyście mieli odwagę zwrócić uwagę młodemu biskupowi gdy coś w mojej posłudze, w moim życiu, będzie nie tak jak trzeba – dodał.

Biskup Grzegorz Olszowski przyjął święcenia w minioną środę, w uroczystość Matki Bożej Piekarskiej. Od tego czasu pełni urząd biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej. Jako jedną ze swoich pierwszych posług podjął Eucharystię dla księży emerytów archidiecezji katowickiej.

powyższy tekst zaczerpnięty z:

https://www.archidiecezjakatowicka.pl/temat/news/latest-news/Bp-Grzegorz-Olszowski-Krzyz-najwieksza-tajemnica-zbawienia

2018-09-06

W dniu dzisiejszym, w Domu Świętego Józefa zmarł

ks. Antoni Burkot

  emerytowany proboszcz parafii Kamionka

Przeżył 75 lat, z czego 50 lat w Chrystusowym kapłaństwie

Jego pogrzeb odbędzie się w sobotę, 8 września w parafii Św. Urbana Papieża i Męczennika w Mikołowie-Kamionce.

godz. 10.15 - Modlitwa różańcowa

godz. 11.00 - Msza św. pogrzebowa

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy