Aktualności i wydarzenia

2011-03-30

W marcu ukazał się nowa książka ks. Antoniego Weidmanna pt. „Kiełki Bożego Słowa. Rok liturgiczny A”. Są to rozważania do liturgii słowa na niedzielę całego roku, a także każdego święta nakazanego. Autor książki pisze: „Kiełki Bożego Słowa mogą służyć do zainicjowania chwil refleksji religijnej w rodzinie. […]Każde rozważanie może służyć kapłanom i diakonom jako materiał do głoszonej w niedzielę lub święta homilii”. W książce księdza Weidmanna znajdziemy sporo odniesień do Katechizmu Kościoła Katolickiego, a także do artykułów opublikowanych w „Tygodniku Powszechnym”.

2011-03-19

Dnia 19 marca przeżywaliśmy w naszej wspólnocie uroczystość odpustową. Mszy świętej w tym dniu przewodniczył goszczący w tych dniach w Katowicach rektor PAT w Rzymie ksiądz prof. Manlio Sodi. Słowo Boże wygłosił do nas dziekan WTL UŚ ks. prof. UŚ dr hab. Andrzej Żądło, przy ołtarzu stanął również dobrze nam znany ks. dr hab. Józef Kozyra.

2011-03-15

Od 2010 roku w każdą niedzielę z posługą słowa w niedzielnej eucharystii uczestniczą diakoni Śląskiego Seminarium w asyście akolitów. W tym roku diakoni w miarę wolnego czasu przychodzą również w tygodniu. Ta praktyka ma na celu pomoc starszym kapłanom. Diakoni mają również okazję porozmawiać z kapłanami, co jest z korzyścią dla jednej jak i dla drugiej strony.

2011-03-05

W marcu w naszym domu odbyło się pierwsze szkolenie pracowników DKE i ZOL z zakresu opieki holistycznej. Poruszana tematyka skupiała się także na psychologicznym aspekcie starzenia się. Program szkolenia zawiera spotkania ze specjalistami z różnych dziedziny związanej z opieką holistyczną.

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy