Aktualności i wydarzenia

2011-10-26

Na prośbę ks. dyrektora, ks. dr Grzegorz Strzelczyk rozpoczął w naszej wspólnocie cykl spotkań pod wspólnym tytułem
NIEZBĘDNIK TEOLOGICZNY. Pierwsze spotkanie odbyło się 26 października 2011 i nosiło tytuł: "Sakrament święceń czy sakrament kapłaństwa". Kolejne spotkania odbywają się w każdą ostatnią środę miesiąca ciesząc się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem sporej grupy domowników.

2011-10-18

W dniach 18 - 25 października 2011 grupa 7 księży wraz z księdzem dyrektorem udała się na Sycylię. Był to tydzień bardzo bogaty w przeżycia. Pielgrzymi zwiedzili katedrę w Monreale z pięknymi mozaikami, Piazza Armerina, Agrigento - miasto starożytnych świątyń, Caltagirone oraz Syrakuzy z Sanktuarium Płaczącej Madonny. Następnym etapem było Cefalu, miasteczko słynące ze średniowiecznych zabytków i wyjątkowej urody.

2011-10-13

13 października 2011 odbył się XVII dzień skupienia dla księży emerytów naszej archidiecezji. Poprowadził go o. Dymitr Żeglin - gwardian klasztoru OO.franciszkanów w Panewnikach. Tematem były Objawienia fatimskie w świetle współczesnych wydarzeń.

2011-09-14

14 września autobus z grupą 32 osbó - księża domownicy i personel Domu wyruszył w kierunku Żywca. Naszym celem było sanktuarium Matki Bożej Królowej Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie. Tam sprawowaliśmy wspólną Eucharystię, a o sanktuarium poopowiadał nam o. Stanisław OFM Conv.

Rehabilitacja
Wynajem łóżek
Zakład Opiekuńczo Leczniczy